Captcha’ları Kolayca Atlamak İçin 4 Captcha Çözücü Aracı

resim41884209
resim41884209

Captcha‘yı kendiliğinden çözmen gerekiyor mu? Bu, Captcha’yı atlamak için en iyi captcha çözücü araçları listesini denetim edin.

Captcha uzun uzun yıllardan beri bizimle beraber ve hayattaki milyonlarca internet sitesi tarafınca botlara karşı korunmak için kullanılıyor. Google ReCaptcha, bir robot olmadığımızı güvence etmek için bir internet sitesine girmeden ilkin davranışımızı çözümleme ettiğimiz için birçoğumuzu tanıtmamızı engelledi, fakat birtakım durumlarda şüpheleriniz var ise genelde captchas gösteriyor.

Böylece, bu yazıda, basitçe atlamak için en iyi çözme captcha araçlarından kimilerini göstereceğim.

Neler Okuyacaksınız? →

Captcha Çözücü Araçlar

Buster

Buster, en tanınmış iki ve ikinci tarayıcı olan Mozilla Firefox ve Google Chrome için kullanılabilir. Amaçları, laf verdikleri gibi, captcha’ları daha azca sinir bozucu hale getirmektir. Bazen bir takım görüntüye basmanız gerekebilir ve doğru olanları bulmakta rötar olabilir ya da başarısız olabilirsiniz. Bu vakit kaybetmenize neden olabilir.

Captcha’lar birtakım durumlarda daha sık görünebilir. Örneğin, paylaşılan bir IP ile ya da bir VPN üstünden bağlanırsanız. Ayrıca, aynı hizmete çok derli toplu bir halde erişirseniz, sizin bir robot olduğunuzu yorumlayabilir ve doğrulamaya çalışabilirler.

Buster uzantısı, bu prosedürü otomatikleştiriyor. Captcha’ları çözüme ulaştırmak ve vakit yitirmek zorunda kalmamanızı sağlar. Bu başlıkların birçoğunda, bir kelimeyi duyabileceğiniz ve seçebileceğiniz bir ses testi vardır. Bu sesi çözüme ulaştırmak ve sesi tanımak için yapılandırılmıştır.

Sadece uzantı simgesine tıklayın ve captcha’yı tanımasını sağlayın. Sesi dinleyerek testi çözmeye çalışacaktır. İlki yakalamadığı söylenebilir, bu yüzden her vakit captcha’yı atlamayı deneyebilirsin.

Her durumda, bu can sıkıcı captcha’ları navigasyon esnasında çözüme ulaştırmak zorunda kalmaya son vermek isteyenler için, bugün yeni bir uzantı Buster. Bahsettiğim gibi, Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi önde gelen tarayıcılar için kullanılabilir.

Google Chrome ve Mozilla Firefox’taki resmi mağazasından bedava olarak indirebilirsiniz. Ayrıca, bu tür araçları her vakit resmi kaynaklardan yüklemenizi öneririm. Bu şekilde, fena niyetli olarak değiştirilmiş olabilecek fena niyetli yazılımları tanıtmaktan kaçınır ve sistemlerimizin güvenliğini tehlikeye atarsınız.

Chrome için Buster | Firefox için Buster

UnCAPTCHA

UnCAPTCHA, Google captcha’yı geçmek için hususi olarak geliştirilmiş bedava ve aleni kaynaklı bir uygulamadır. Bu uygulama, bu zorluğun erişilebilirlik işlevinin sesini indirmekten sorumludur, onu altı ses tanıma sunucusunda (TTS) çözümleme eder ve Google’a captcha’yı çözüme ulaştırmak ve kendisini insan olarak bırakmak için en ihtimaller içinde yanıtları döndürür.

En son testlere göre, bu vasıta toplam 450 reCAPTCHA’nın 6 saniyeden daha azca bir sürede% 85, bir insanoğlunun bu zorluğu çözüme ulaştırmak için ses kliplerinden birini dinlemek için gereksinim duyduğundan daha azca vakit verimi ile üstesinden gelebildi.

unCAPTCHA, bu zorluğun üstesinden yüksek verimlilikle çıkmanın ilk aracı değil. Birkaç ay önce, diğer bir vasıta Google’ın captcha’larını benzer bir yöntem kullanarak aşmayı başardı, fakat bu vasıta için kendisinden görevli olanların Google’ı zayıflık konusu ile ilgili uyardığı ayrım edildi.

İndir | unCAPTCHA

Rebreak Captcha

Bir süredir, istenmeyen posta içeren siteleri işgal eden botlara karşı savaşım sertleşti ve internet sayfalarının her birinin güvenliğini atlatmaya çalışıyorlar. Bu sinir bozucu davetsiz misafirlerle savaşmak için maksimum kullanılan araçlardan biri Google’ın captcha’sı, bilhassa ReCaptcha V2.

Aşağıdaki bypass captcha aracı, sunmuş olduğu ses seçeneğinden yararlanarak ReCaptcha V2’nin güvenliğini kırmanıza izin verecektir.

RebreakCaptcha, selenium otomasyon kütüphanesini, Google Konuşma Tanıma API’sini ve muhtelif algoritmaları kullandığından, captcha’yı kendiliğinden çözüme ulaştırmak için ReCaptcha V2’nin emniyet açığından yararlanan captcha’yı atlamak için bedava bir captcha çözücüdür.

Bu vasıta olabildiğince basittir, ilk aşamada “popüler ben robot değilim” captcha’yı çözer, sonra captcha özgür bırakıldığında, ses seçeneğini seçer, sesi alır ve Google Voice Tanıma ile işler. API, nihayet API tarafınca tanınmış rakamları girin ve captcha alanına girin.

Google Ses Tanıma API’si art arda başarısız olabilir, bu nedenden dolayı ReBreakCaptcha doğru çözümü elde edinceye kadar değişik alternatifler dener.

İndir | RebreakCaptcha

Cloudflare Edge Pass

Tor ağına ya da VPN servislerine derli toplu olarak bağlanan kullanıcılar, bu ağlara bağlı olmaları koşuluyla CloudFlare captcha’larında bir artış bulunduğunu büyük ihtimalle ayrım etmişlerdir. Ziyaret ettiğimiz sitelere, bağlı olduğunuz ağa ve sitenin iyi mi yapılandırıldığına bağlı olarak, captcha’ları olabildiğince sık ve birtakım durumlarda muayyen bir sitede açtığımız rastgele bir sayfada çözmeniz gerekebilir.

Cloudflare Edge Pass, dünya genelinde maksimum kullanılanlardan ikisi olan Firefox ve Chrome tarayıcılarının resmi bir uzantısıdır. CloudFlare captcha sayısını azaltmak için tasarlanmıştır. Bunun sebebi çerezleri ve kullanıcı bilgilerini gizlemesi ve tekrar yetkilendirilmesidir.

Bu esasen Firefox CloudHole eklentisinde idi. Ancak, bu vesileyle, bu destek uygulama tararken sayfaların sapmasını sağlar. Farklı bir sistem, aynı gaye ve birtakım benzerliklerin sürdürülmesine rağmen. Tor ağına ya da VPN servislerine bağlanan cihazlarda başlatılan anket sayısını azaltmak için tasarlanmıştır.

Cloudflare Edge Pass, sıklıkla fonda sessiz sedasız çalışır. Oturum esnasında doğru bir çözüm gönderilmişsa, CloudFlare meydan sayfalarını atlamanızı sağlar.

Bu uzantı, bir captcha çözümlendiğinde Cloudflare Edge tarafınca imzalanan şifreli “kör” tanımlayıcıları oluşturur. Bu tanımlayıcılar “şifresi çözülür” ve ileride kullanılmak suretiyle uzantı tarafınca saklanır. Gelecekteki bir anket sayfasını gördüğünüzde kendiliğinden kullanılırlar. “Şifre çözme” prosedürü, imzalı ve kurtarılan dosyaların Cloudflare perspektifinden şifreli olarak bağlanamayacağı ve bundan dolayı harici anonimlik önlemleriyle (Tor / VPN’ler gibi) beraber kullanım için makul olduğu anlamına gelir.

Belirttiğim gibi, bu uzantı hem Mozilla Firefox hem de Google Chrome için kullanılabilir. Bunlar hayattaki kullanıcılar tarafınca maksimum kullanılan tarayıcılardan ikisidir. Tor ya da VPN servislerini tarayanlar için interneti derli toplu kullanmak için captcha’lar koymaktan bıkanlar için yararlı olabilecek bir internet uzantısıdır.

İndirBu uzantı artık mevcut değil

Tabi burada Captcha Çözücü önerilerinde bulunduk peki WordPress platformlar için captcha eklentisi mi aramıştınız o halde sizi En İyi WordPress Captcha Eklentileri yazımızı okumaya çağrı ediyoruz!

Şimdiye kadar bunlar internetteki captcha’ları atlamak için bedava olarak kullanabileceğiniz en iyi araçlardır. Başka bir captcha çözücü kullanıyor musunuz? Bize yorum bölümünde bildirin.