Bağlantınız kesildi – ERR_NETWORK_CHANGED

resim69182666
resim69182666

Bir hata mesajı alırsanız Bağlantı kesildi, bir ağ değişikliği belirleme edildi, ERR_NETWORK_CHANGED , Chrome tarayıcınızda bu makale problemi çözmenin yollarını gösteriyor. Bu makale Chrome’a ​​odaklanmış olsa da, bu önerileri Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer ya da diğer bir internet tarayıcısında benzer bir problemi düzeltmek için de kullanabilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

Bağlantınız kesildi – ERR_NETWORK_CHANGED

Aşağıda, rastgele bir tarayıcıyla gerçekleştirilebilecek bir öbek seçenek bulunmaktadır. Ancak, başlamadan önce, VPN yazılımınızı dönem dışı bırakın, virüsten koruma yazılımınızı kullanarak tarayın ve devam edin.

1. Kablosuz yönlendirici denetim edin

Bilgisayarınızı internete bağlamak için bir Wi-Fi yönlendirici kullanıyorsanız, birincil çözüm yönlendiricinin iyi çalışıp çalışmadığını denetim etmektir. Bazen, Wi-Fi yönlendiricisi bu hata iletisine niçin olabilecek problemler oluşturur. Düzgün çalışmıyorsa, yönlendiriciyi tekrar başlatıp şimdi çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz.

2. DNS önbelleğini temizle

DNS önbelleğini temizlediğinizde sizin için bu problemi çözebilir. Bu hususi teknik, ağda mühim bir değişikliğin sonrasında çoğu şahıs tarafınca kullanılmaktadır. Bunu yapmak için, bir idare edici ayrıcalığına haiz bir Komut İstemi açın. Cmd‘yi arayabilir, sonuca sağ tıklayabilir ve “Yönetici olarak çalıştır” ı seçebilirsiniz. Bunu takiben şu komutu çalıştırın:

ipconfig /flushdns

Tüm süreci tamamlamak 2 saniyeden fazla sürmüyor.

3. Winsock’u sıfırlayın

Winsock’u sıfırlayın ve size destek olup olmadığını denetim edin.

4. TCP / IP’yi Sıfırla

Bazen, Internet Protokolü V4 ayarlarınızı sıfırlamak bu problemi giderebilir. Bunun için kolay bir komut çalıştırmalısınız. TCP / IP’yi sıfırlamak için bir komut istemi açın, aşağıdakini yazın ve Enter tuşuna basın:

netsh int ip reset resetlog.txt

Bu, TCP / IP ayarları için bütün registry (kayıt defteri) değerlerini ve ayarlarını sıfırlar. Bu komutu çalıştırdıktan sonra, bilgisayarınızı tekrar başlatmanız gerekir.

5. LAN ayarlarını denetim et

Proxy sunucusunun yanlış yapılandırması bu soruna yol açabilir ve bilgisayarınıza internete erişemezsiniz. Bu endişeyi gidermek için İnternet Seçenekleri’ni açın, Bağlantılar sekmesine geçin ve Yerel Ağ Ayarları’nı seçin. Aşağıdaki seçeneğin işaretli olmadığından inanın – LAN’ınız için bir proxy sunucusu kullanın (bu ayarlar çevirmeli irtibat ya da VPN linkleri için geçerli değildir) .

6. Proxy ayarlarını denetim eden rastgele bir tarayıcı uzantısı olup olmadığını denetim edin

Herhangi bir paylaşılan hesap hizmetini kullanırsanız ve bu hizmet için rastgele bir eklenti ya da eklenti kurduysanız, uzantının tarayıcınızın proxy ayarlarını denetim etme ihtimali yüksektir. Sonuç olarak, uzantının kök sunucudan veri almaması halinde bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Google Chrome’da, Gelişmiş Ayarlar’dan bunu denetim edebilirsiniz. Böyle bir uzantınız varsa, dönem dışı bırakmalı ve İnternet bağlantınızın geri gelip gelmediğini denetim etmelisiniz.

7. Başka bir DNS sunucusu kullan

Aynı problemi uzun süre almaya devam ediyorsanız, DNS sunucusunu değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Bu durumda, varsayılan DNS ayarlarınızı değiştirebilir ve diğer bir DNS ayarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Google Public DNS , Open DNS , Yandex DNS , Comodo Secure DNS ya da diğerlerini kullanabilirsiniz. DNS Jumper ve QuickSetDNS, varsayılan DNS ayarlarınızı bir tıklama ile değiştirmenize destek olacak bedava araçlardır.

Hiçbir şey destek eğer olmazsa , tarayıcınızı sıfırlamamız ya da tekrar yüklemeniz gerekebilir ve bunun sizin için makul olup olmadığını denetim edebilirsiniz.

Ayrıca Bknz:

Google Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED yanlışı çözümü için https://interbilgi.com/google-chromeda-err-connection-refused-hatasi-cozum/ adresini ziyaret edebilirsiniz. NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM Çözümü için https://interbilgi.com/net-err-cert-weak-signature-algorithm-cozum/ adresini ziyaret edebilirsiniz. ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR Sorununu çözümü için https://interbilgi.com/err-ssl-protocol-error-sorununu-duzelt/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Err_Connection_Timed_Out Hatası ve Çözümü için https://interbilgi.com/err-connection-timed-out-hatasi-ve-cozumu/ adresini ziyaret edebilirsiniz. ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR problemi çözümü için https://interbilgi.com/err-spdy-protocol-error-nasil-duzeltilir/ adresini ziyaret edebilirsiniz.