Xbox 0x800c000B Hata Kodu Nasıl Düzeltilir

Bir Xbox One ürününün sahibiyseniz ya da geçmişte haiz olduğunuz bir işletme varsa, mamüller yanlış gittiğinde bu ürünün seyrek bir hata kodu gösterdiğini bilmeniz gerekir. Xbox One’ın işletim sisteminin Windows 10’dan daha kararlı olup olmadığı merak etmelidir. Ne yazık ki, bir hata kodu her yerden çıktığında, kullanıcının problemi çözüme ulaştırmak için yapabileceği pek bir şey yoktur. Neyse ki 0x800c000b hata kodunu görmüş olanlar için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Neler Okuyacaksınız? →

Xbox Hata Kodu 0x800c000B

Parti Chat (Sohbet) çalışmıyorsa, Satın Alma Kontrolü Başarısız Olması ya da kullananların Xbox hesabında celse açamadığı ve online oynamak isteyenler için bir problem olabileceği durumlarda ortaya çıkabilir. Soru şu ki, hata koduyla beraber problemden kurtulmak için ne yapmalıyız?

Xbox Hata Kodu 0x800c000B Çözüm Yolları

1.İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Hesabınızda celse açılamaması, İnternet bağlantınızın sorunlarla karşılaşmış olduğu anlamına gelebilir. Bu nedenle, bakmamız ihtiyaç duyulan bir şeydir. Belki de 0x800c000B hata kodu İnternet Servis Sağlayıcınızla ilgisi olabilir ya da büyük ihtimalle Xbox One ayarlarınız hatalıdır.

  • Yönlendiricinizi (Router) sıfırlayın ya da tekrardan başlatın
    Kablosuz yönlendiricinizi tekrardan başlatmak için fişi prize takıp tekrardan takabilirsiniz ya da kapama butonuna basıp açmak için tekrardan basın. Hepsi evde haiz olduğunuz kablosuz yönlendiriciye göre değişir.
    Yönlendiricinin sıfırlanması (resetlenmesi) konusunda, bir çok aygıt ufak bir delikle gelir ve bu delik içinde, donanımı tekrardan başlatmak için geliştirilmiş bir buton bulunur. İçeri sığabilecek bir pimi ya da rastgele bir nesneyi alın ve 10 saniyeye kadar matbu tutun.
  • Ağ bağlantısını test et
    Denetleyicinizdeki Xbox One butonuna basın, sonrasında Ayarlar‘ı seçin. Bundan sonra, Tüm Ayarlar‘ı açın ve Ağ> Ağ Ayarları‘na gidin. Son olarak, Test Ağı Bağlantısı’na tıklayın ve rastgele bir büyük hatadan kaçınmayın.

2. Xbox One’ı Yeniden Başlat

Kullanıcıların Xbox One ile karşılaştıkları problemlerin çoğu, sistemin kolay bir halde tekrardan başlatılmasıyla basitçe çözülür. Bu, yapılması ihtiyaç duyulan varsayılan işlemdir, bundan dolayı bu durumda, tam anlamıyla yapacağımız şey budur.

0x800c000B hatası ya da 0x800c000B Error için yapılacak bir öteki değişik prosedür ise tekrardan başlatmak için gücü 10 saniyeye kadar matbu tutun. Konsol kendiliğinden kapanmalıdır. Bundan sonra, tekrardan açmak için güç butonuna tekrardan basın ve problemin devam edip etmediğini denetim edin.

3. Xbox Live’ın Sorunsuz Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Edin

Ne vakit Microsoft, Xbox Live‘da bakım çalışmaları yapıyorsa, Xbox One sahipleri için muhtelif sorunlara niçin olma eğilimindedir. Şu anda atılacak en iyi adım, bu Microsoft hizmetinin işin yapılıp yapılmadığını denetim etmektir.

Buna Xbox Live Services Durum Raporu adı verilir ve bilmeniz ihtiyaç duyulan her şeyi size göstermelidir.

Bu size destek olmazsa, disk depolama önbelleğinizi temizlemek, MAC adresinizi değiştirmek, Profilinizi silmek ve tekrardan yüklemek ya da Xbox One‘ınızı sıfırlamayı düşünebilirsiniz.