Instagram’ın yeni uygulaması: Hyperlapse

Fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram, kullananların hareket halindeyken görüntüleri sabitleme teknolojisiyle yüksek kalitede video çekmesine imkân elde eden yeni vakit atlamalı Hyperlapse programını tanıttı.

Ağustos ayında tanıtılan Hyperlapse isimli tatbik kullanıcılara hızlandırılmış video çekme olanağı sunuyor. 

Neler Okuyacaksınız? →

Hyperlapse Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanan kullanıcılar, video kaydına başlarken ve durdururken birer kez “başlat” ve “durdur”a tıklıyor.

Kaydı biten videoyu seçip 1 ila 12 katı hızına kadar ayarlayıp tekrar kaydedebiliyorsunuz. Kaydı ve öteki işlemlerini bitirdiğiniz videonuzu Instagram vasıtasıyla paylaşabiliyorsunuz.

Hyperlapse Uygulaması hangi işletim sistemi için kullanılabilir?

Uygulama şuan için yalnızca iOS kullanıcıları için kullanılabiliyor. iTuness üstünden bedava olarak indirebiliyorsunuz. Uygulamanın boyutu 9.4 MB ‘dır.

Uygulamanın şuan için destek verdiği diller şu şekildedir; English, Arabic, Bokmål, Norwegian, Catalan, Croatian, Czech, Danish, Dutch, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Malay, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Simplified Chinese, Slovak, Spanish, Swedish, Thai, Traditional Chinese, Turkish, Ukrainian, Vietnamese

Hyperlapse Uygulaması hangi iOS sürümleri için uyumlu?

Hyperlapse  iOS 7.0 ya da üzeri için kullanılabilir. IPhone, iPad ve iPod touch ile ahenkli olmasının yanı sıra bu tatbik iPhone 5 için optimize edilmiştir.

Hyperlapse nedir? Hyperlapse iyi mi kullanılır?

Uygulamayı iTunes üstünden indirmek için tıklayınız.