Microsoft Xbox’ların Açılış Süresini Hızlandırıyor

resim17362915
resim17362915

Yazılım konusu ile alakalı olabildiğince etkin olan Microsoft, Xbox Series X ve S için de yeni geliştirmeler sundu. Yakın bir zamanda şirket, Xbox kullanıcılarının Discord özelliklerinden faydalanacağını duyurmuştu. Şimdi ise Microsoft, Xbox Series X ve S konsollarının açılış süresini hızlandırdığını onayladı.

Xbox kontrol kullanıcıları, son zaman daha süratli bir açılış süresi ayrım ettiler. Microsoft ise geçtiğimiz cuma günü bu açılış süresiyle alakalı değişikleri onayladı. Xbox entegre marketing müdürü Josh Munsee, bu mevzu ile alakalı bir izahat yaptı. Munsee, firmanın özgün açılış animasyonu artık daha kısa bir açılış animasyonuna dönüştürdüğünü belirtti.

Xbox Series X ve S Artık 5 Saniye Daha Erken Açılıyor

The Verge tarafınca meydana getirilen habere göre, Xbox konsollarının açılış süresi daha önceden 9 saniye uzunluğundaydı. Ancak yeni iyileştirmelerden sonra bu açılış süresinin 4 saniyeye düşmüş olduğu belirtildi. Bu sayede de genel başlatma süresi daha azca bir müddet yakaladı. Microsoft, bu geliştirmesinin kararında önyükleme hızını da artırmış oldu.

Xbox’un entegre marketing müdürü Josh Munsee, Xbox Series X ve S’in açılış süresini hızlandırdığını Twitter üstünden onaylamıştı. Bu onay sonra ise Twitter’da, Xbox konsollarının daha süratli bir açılış süresine haiz bulunduğunu kanıtlayan bir video paylaşıldı. Bu videodan da eski açılış süresine göre 5 saniye ayrım olduğu belli oldu.

Microsoft’un açılış süresiyle alakalı değişikliklerinin enerji tasarrufu modunda başlatmayı da hızlandıracağı söyleniyor. Bunun kararında ise enerji tasarrufu modundaki Xbox Series X ve S’in önyükleme işleminin 20 saniyeden 15 saniyeye ineceği belirtiliyor.

Ancak Xbox Series X/S kullanıcılarının, konsollarını bekleme modu yerine enerji tasarrufu moduna ayarladıklarında daha süratli önyükleme sürelerinden yararlanacakları belirtiliyor. Enerji tasarrufu modunun ise bekleme durumuna girmek yerine konsolun tamamiyle kapanması anlamına geldiği söyleniyor.

Bu nedenle özelliği kullanmanın, kullananların konsolu açıp derhal oynamaya başlayamayacaklarıyla sonuçlanacağı bildiriliyor. Ancak enerji tasarrufu modunun, elektrik faturaları ve dünya için daha faydalı olduğu da vurgulanıyor.

Teknoloji devi, enerji tasarrufu modunu bu senenin başlarında yeni Xbox’lar için varsayılan seçenek haline getirmişti. Şimdi ise Microsoft bu Xbox modunu açılış süresi hızlandırmasından sonra daha kullanımı kolay hale getirmiş oldu.

Peki sizler Xbox Series X ve S’in açılış süresinin hızlanması ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Sizler de Xbox konsollarınızda bu açılış süresindeki hızlılığı ayrım ettiniz mi?