Neden iPhone‘da Cevaplama Seçenekleri Değişiyor?

iPhone kullanıcıları gelen çağrılara devamlı değişik şekilde yanıt veriyor. Peki fakat neden iPhone’da cevaplama seçenekleri değişiyor? Yani ya “Cevaplamak için kaydır” opsiyonu ya da “kabul et-reddet” alternatifleriyle karşılaşıyor.

Neler Okuyacaksınız? →

Neden iPhone‘da Cevaplama Seçenekleri Değişiyor?

iPhone kullanıcıları şunu oldukça iyi bilir; gelen çağrıya yanıt verme biçimi devamlı değişir. Bize gelen sorularda birtakım yeni iphone almış olan takipçilerimiz bunu sordu. Soru şu idi “NedeniPhone’da cevaplama seçenekleri değişiyor?” Yani ya “Cevaplamak için kaydır” opsiyonu ya da “kabul et-reddet” alternatifleriyle karşılaşıyorum niçin diye sual yönelttiler bu sebepten bu şekilde bir yazıyı yayınlama sonucu aldık.

Neden iPhone‘da Cevaplama Seçenekleri Değişiyor?

Cevabı aslında oldukça kolay doğal olarak dikkat etmediğimizden bu problemin yanıtını bulamadınız diyebiliriz. Bir not düşelim eski kurt iphone kullanıcıları bunu bilmektedir, bilmeyen arkadaşlarımız için bu makale yazılmıştır. (!)

Bazen dışarıdan arama gelince “Cevapla” bazende “Reddet” ya da “Kabul Et” opsiyonu karşımıza çıkmakta. Tabi alışmışsınız “Reddet” demeniz ihtiyaç duyulan birtakım aramalarda mecburen “Cevapla” demek zorunda kalıyor ya da sessize alıp çağrının sonlanmasını bekliyor olabilirsiniz.

Bunun sebebi gelen çağrının bir iPhone ya da Android kullanıcısından geldiği için mi diye düşünüyor olabilirsiniz ki sorusuna gelelim mutlaka hayır. Peki ya arayan numaranın bende kayıtlı olup olmadığı ile alakalımı diye düşünücek olursanız buda değil.

Peki niçin “Cevapla” bazende “Reddet” ya da “Kabul Et” opsiyonu ile karşıma gelmekte aramalar?

Cevabını iletelim size derhal şayet cihazınız yani iPhone kilitli ise gelen davet doğrudan “Cevapla” olarak gelmektedir. Eğer telefonunuz eskilerin deyimi ile tuş kilidinde yani kilitli değil ise gelen aramalar “Reddet” ya da “Kabul Et” opsiyonu olarak ekranda görünmektedir.