Instagram Fotoğraflarını Yakınlaştırıp İnceleme

Günümüzün en büyük ve tanınmış resim paylaşım sitesi olan instagram da dolaşırken karşı karşıya kalmış olduğunuz birtakım fotoğrafları birtakım durumlarda daha yakından incelemek isteyebilirsiniz, niçin ise birtakım durumlarda paylaşılan resimlerden bir şey anlayamıyoruz merak işte. Fakat esasen instagrama yüklenen fotoğrafların muayyen bir boyutu olduğundan daha yakından bakmak için telefonunuzu gözünüze sokmak zorunda kalabilirsiniz. Tabi bu yolla bir iş yapmakla uğraşmak yerine instagram fotoğraflarına yakından bakmak yani büyütmek için yani fotoğraflara büyütme yapmak için bir kaç teknik var. Aslında çoğunuz bu şekilleri tecrübe etme yanılma yöntemiyle bulmuştur belkide. 

Neler Okuyacaksınız? →

Instagramda Paylaşılan Fotoğrafları Yakınlaştırıp İncelemek İçin Yapılması Gerekenler

Uygulama kullanarak bu prosedürü yapabilir ya da tatbik kullanmadan da yapabilirsiniz doğal olarak IOS ve Android işletim sistemine haiz cihazlardan iyi mi denetim edeceğinizi şu adımları izleyerek yapabilirsiniz.

Uygulama kullanmadan bu prosedürü yapmak istiyor iseniz;

Öncelikle ben tatbik ile ya da 3.part bir şeyden yardımcı alıp bakmam diyor iseniz bu teknik oldukça kolay fakat resim kalitesinde birazcık düşüşler yaşanabilir bunu belirtelim. Yapılması ihtiyaç duyulan telefonunuz ile fotoğrafın monitör görüntüsünü alıp, galerinizde fotoğrafı açıp ve daha sonrasında yakınlaştırmak için parmaklarınızı kullanmak ki dediğimiz gibi imaj kalitesi bozulabilir süratli ve kolay bir çözüm yolu doğal olarak bu.

IOS işletim sistemine haiz bir telefonunuz var ise;

IOS işletim sistemine haiz kullanıcıları birazcık şanslı. Öyle ki telefonlarında esasen yakınlaştırma özelliği mevcut. Bu yüzden monitör görüntüsü alıp görmeniz ihtiyaç duyulan fotoğrafta nitelik yitik edip iyice inceleyememenize sebebiyet vermemekte. Peki iyi mi yapacağız diye düşünüyor iseniz yapılması ihtiyaç duyulan bu özelliği ya da ayarı aktifleştirmek.

Iphone (IOS) yakınlaştırma ya da büyütme özelliği iyi mi etken edilir?

Bu prosedürü yapmak için şu adımları uygulamanız gerekiyor Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Büyütme fonksiyonunu etkinleştirmeleri yeterli. Sonrasında Instagram ya da rastgele bir tatbik kullanırken monitör üstünde üç parmağınızla aynı anda çift defa dokunarak monitörü yakınlaştırabilir, yeniden üç parmakla çift defa dokunarak uzaklaştırabilirsiniz. Yakınlaştırma düzeyini üç parmakla çift dokunup parmaklarınızı dışa ya da içe doğru sürükleyerek değiştirebilirsiniz. Kapatmak için gene aynı adımları takip edebilirsiniz ki açtığınız vakit bu fonksiyonu niçin kapamak isteyeyim diye sorabilirsiniz açıp görmenizi öneriyoruz.

Android işletim sistemine sahi bir telefonunuzdan denetlemek istiyor iseniz;

Android işletim sistemine haiz kullanıcılarda Iphone (IOS) cihazlarda ki gibi bir fonksiyon olmasada işe fayda bir tatbik var bundan bahsedelim. Alternatif olarak işe yarayabilecek iş görecek bir tatbik var kuşkusuz bunun ismi InstaChat uygulaması. Bu tatbik hem instagram kullanıcıları ile mesajlaşmanıza imkân sağlıyor hem de fotoğraflara büyütme yapmanızı sağlıyor.