Instagram Hesap Dondurma – 2022

resim63984818
resim63984818

Instagram hesap dondurma prosedürü iyi mi yapılır? Instagram hesabı dondurma linki ve geçici kapatma prosedürünü de kapsayacak ayrıntılı bir içerik ile karşınızdayız. Bu içeriğimizde Instagram hesabı geçici dondurma prosedürü hakkında aklınıza gelecek bütün soruları cevaplamaya çalıştık.

Sosyal medya platformları son vakit hayatımızın değişmez bir parçası haline geldi. Üstelik bu furya gelecekte de artış gösterecek gibi gözüküyor. Bu platformların içinde en popülerlerden biri olan Instagram ise milyonlarca kullanıcıya sahip. Ancak birtakım kullanıcılar ara vermek ve Instagram hesabını dondurmak istiyor.

Biz de bu nedenden dolayı Instagram hesabını geçici kapatma konusu ile alakalı bütün sorulara yanıt olacak bir içerik hazırladık. Şimdi sözü daha da uzatmadan Instagram hesabınızı iyi mi donduracağınıza geçelim.

İçindekiler

Instagram Hesap Dondurma Linki – 2022

Eğer daha ilkin Instagram hesabınızı dondurduysanız direkt olarak Instagram hesap dondurma linki ile prosedürü gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemden ilkin doğru hesabın cihazınızda aleni olduğuna emin olun. Çünkü dondurma prosedürü esnasında Instagram sizden parolanızı doğrulamanızı isteyecektir.

Doğrudan Instagram hesap dondurma linki için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Linki – 2022

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Pek çok kullanıcının rahatlıkla yapabileceği Instagram hesap dondurma prosedürü olabildiğince basittir. Bu prosedürü istek eder bilgisayardan dilerseniz de telefondaki uygulamadan gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayar ile Dondurma

Bilgisayardan gerçekleştirmek için şu adımları takip etmelisiniz:

 • Öncelikle doğru Instagram profiline giriş yaptığınıza emin olun. Ardından profilinize ulaşın.
 • Profile giriş yaptıktan sonra “Profili düzenle” düğmesine tıklayın. Buna ayrıca sağ üstte yer edinen profil fotoğrafınıza tıklayıp “Ayarlar” seçeneğine tıklayarak da aynı menüye ulaşabilirsiniz.
instagram geçici kapatma
 • Ardından “Profili düzenle” başlığının altında yer edinen “Hesabımı geçici olarak dondur” yazısına tıklayın.
instagram geçici kapatma
 • Bu işlemin sonra Instagram “Hesabını niçin donduruyorsun” sorusunu soracak ve sizden bir niçin isteyecektir. Size en yakın nedeni işaretleyin ve altında yer edinen kutucuğa şifrenizi girerek “Hesabı Geçici Olarak Dondur” düğmesine tıklayın.
instagram geçici dondurma
 • İşlemi onayladıktan sonra Instagram hesabınız geçici olarak kapanacaktır.

Telefon ile Dondurma

Hesap dondurma prosedürü bilgisayar üstünden bu yolla gerçekleştiriliyor. Instagram mobil uygulaması üstünden ise şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Öncelikle Instagram programını açın ve doğru hesaba giriş yaptığınıza emin olun.
 • Daha sonra sağ altta yer edinen seçenekten profilinize ulaşın. Profil sembolünün olduğu butona dokunarak bu prosedürü gerçekleştirebilirsiniz.
 • Profilinize geldikten sonra sağ üst tarafta bulunan üç çizgiye dokunun. Daha sonra “Ayarlar” opsiyonu ile devam edin.
 • Ardından “Hesap” ayarlarına dokunun.
instagram-hesabi-dondurma
 • Bu sayfanın en altında “Hesabı sil” seçeneğini görebilirsiniz. Bu seçeneğe dokunarak devam edin.
 • Bu adımın sonra Instagram size “Hesabını silmek yerine dondur?” sorusunu soracaktır. Mavi renkli “Hesabı dondur” düğmesine dokunarak prosedürü sürdürün.
 • Ardından hesabınızı dondurmanızın nedeni ve hesabınızın parolasını girerek devam edin. Bu prosedürü onayladıktan sonra Instagram hesabınız dondurulacaktır.
instagram-gecici-kapatma

Buna ayrıca tatbik dışında de telefondan hesabınızı dondurabilirsiniz. Bunun için ise telefonunuzda yer edinen tarayıcıyı kullanmanız gerekecek. Tarayıcıya geldikten sonra bilgisayar ile dondurma kısmında anlattığımız adımları izleyerek hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Instagram Geçici Kapatma Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Eğer Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız ilk ilkin bu prosedür hakkında birkaç bilgiye hakim olmanız büyük ehemmiyet teşkil etmektedir. Instagram hesap dondurma prosedürü hesabı tamamiyle silmenin yerine geçse de aynı etkiyi yaratmaz. Bir öteki deyişle dondurmak, geçici olarak kapatma yöntemidir.

Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmadan ilkin bu prosedürü niçin yaptığınızı düşünmelisiniz. Eğer gizlilik için hesabınızı donduruyorsanız profil gizlilik ayarları alternatif bir seçenek olacaktır. Profilinizi gizleyerek sizi takip etmeyen kullananların gönderilerinize erişmesini engelleyebilirsiniz.

Bunun dışında dondurma prosedürü öncesinde Instagram’da yer edinen verilerinizi yedeklemenizi öneri ediyoruz. Bu prosedür için Instagram’ın sunmuş olduğu veri indirme isteği hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bunun için ayarlar kısmından emniyet sekmesine ulaşıp veri indirme talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra üç saat süresince hesaba ulaşmanız olası değildir. Ayrıca dondurma prosedürü sonra hesabınızın kalıcı olarak silinmesini sağlayacak bir vakit dilimi yoktur. Bu nedenle dilediğiniz vakit kadar hesabın dondurulmasını istek edebilirsiniz.

Ancak mühim bir nokta hesap dondurma işleminin sıklığıdır. Bir kere hesabınızı dondurduktan ve açtıktan sonra Instagram bir hafta süresince bu işleme izin vermemektedir. Örneğin Instagram hesabınızı ayın 1’inde dondurup 2’sinde açarsanız sonraki dondurma prosedür için bir hafta süresince beklemeniz gerekmektedir.

Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Eğer Instagram hesabınızı geçici olarak kapattıysanız açmak için yapmanız ihtiyaç duyulan prosedür olabildiğince basittir. Doğrudan Instagram sitesine ya da uygulamasına erişerek hesabınıza giriş yapın. Ardından geçici olarak kapalı olan Instagram hesabınız kullanıma tekrardan aleni hale gelecektir.

Fakat hesabı tekrardan dondurmak dilerseniz bir hafta süresince beklemeniz icap ettiğini unutmayın. Ayrıca hesabı dondurduktan sonra ilk üç saat süresince da erişim sağlamanız olası olmayacaktır. Bu nedenle direkt olarak hesabınızı dondurup tekrardan açmaya çalışmamanızı öneri ediyoruz.

instagram dondurma

Instagram Hesabınız Askıya Alındı Ne Demek?

Eğer Instagram hesabınız askıya alındı ya da Instagram hesabım kapatıldı sorunuyla karşılaşıyorsanız birden çok nedeni olması mümkündür. Instagram hesabınızın askıya katılması ya da kapatılması sizin kontrolünüz dışında gerçekleşmektedir. Bunun anlamı Instagram profilinizin geçici süreliğine ya da kalıcı olarak kapatılacağıdır.

Bir Instagram profilinin askıya katılması ya da dönem dışı bırakılması birçok etkene bağlıdır. Bunlar topluluk kurallarını ihlal etmekten kaynaklı sebeplerdir. Instagram topluluk kurallarına makul olmayan profiller ve içerikler hesabın askıya alınmasını ve dönem dışı kalmasını sağlayabilir.

Instagram topluluk kurallarına aykırı nedenler arasında; bir başkasını taklit etmek, telif hakkı kurallarına makul olmayan içerikler paylaşmak, müstehcen içerikler paylaşmak, öteki kullanıcıları rahatsız etmek, hesapta mevcud olağan dışı hareketler gibi sebepler sayılabilir.

Askıya alınma işleminin sonra hesabınıza girmeye çalıştığınızda Instagram bir uyarı verecektir. Bu uyarıda hesabınızın niçin askıya alındığına dair malumat alabilirsiniz. Eğer Instagram hesabınızın askıya alınmasının yanlış bulunduğunu düşünüyorsanız Instagram ile iletişime geçebilirsiniz.

Birkaç gün içinde Instagram yetkilileri size mevzuyla alakalı geri dönüş yapacaktır. Ancak sonuç olarak hesabınızın tekrardan etken olması gibi tamamiyle kapanması da laf konusudur.

Instagram Hesap Dondurma: Sıkça Sorulan Sorular

Geçici olarak Instagram hesabı kapatma prosedürü hakkında sıkça sorulan birtakım soruları sizler için derledik. Eğer cevabını aradığınız suali burada göremiyorsanız aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz!

Instagram hesap dondurma kaç gün sürer?

Instagram hesap dondurma prosedürü lüzumlu adımları gerçekleştirdikten derhal sonra etken hale gelmektedir. Bu nedenle hesabı dondurmak için belli bir vakit dilimi süresince beklemenize gerek yoktur. Ayrıca dilediğiniz süre süresince hesabınızı dondurmanız mümkündür. Yalnızca ilk üç saat süresince hesaba erişim sağlayamamanız olasıdır.

Instagram hesabı dondurunca ne olur?

Eğer Instagram hesabınızı dondurursanız profiliniz öteki kullananların göremeyeceği gizli saklı bir hal alacaktır. Böylece paylaşımlarınız, beğenileriniz, yorumlarınız, takipçileriniz ve takip ettikleriniz öteki kullananların göremeyeceği hale gelecektir. Ancak bu süreç süresince öteki kullanıcılar size mesaj atar ve siz hesabınızı etken hale getirdiğinizde bu mesajları okuma imkânına haiz olursunuz.

Instagram dondurma sonrası takipçiler silinir mi?

Hayır, Instagram hesabınızı tekrardan etken hale getirdiğinizde takipçileriniz silinmeyecektir. Tekrar aktifleşen hesabınızdaki paylaşımlarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz dondurmadan ilkin olduğu gibi profilinizde yer alacaktır.

Dondurulan hesap kaç saat sonra açılır?

Instagram hesabı dondurma işlemin sonra ilk üç saat süresince hesaba erişim sağlayamazsınız. Daha sonra dilediğiniz vakit dilimi süresince Instagram hesabınızı gizli saklı tutabilirsiniz. Hesaba giriş hazırlamaya çalıştığınızda hesap aktifleşecektir.

Dondurulan hesap görünür mü?

Hayır, geçici olarak kapalı bir Instagram hesabı ve yapmış olduğu paylaşımlar öteki kullanıcılar için gizlidir. Aynı zamanda yorumları, beğenileri ve aynısı verileri öteki kullanıcılar tarafınca görüntülenemez.

Instagram dondurulduktan sonra silinir mi?

Hayır, Instagram hesabını geçici olarak kapamak hesabın kalıcı olarak silinmesine yol açmaz. Dilediğiniz süre süresince Instagram hesabınızı gizli saklı bırakabilirsiniz. Ancak dondurduktan sonra ilk üç saat süresince profile erişim sağlayamazsınız.

Hesap dondurmak ne demek?

Instagram hesabı dondurmak, profilinizin öteki kullanıcılar tarafınca görülemeyeceği ve bulunamayacağı anlamına gelir. Ayrıca fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve hesabınızla ilişkili bütün aktiviteler gizlenecektir. Bir öteki deyişle, siz hesaba tekrardan giriş yapana kadar hesap öteki kullanıcılar için gizli saklı olacaktır.

Instagram dondurulmuş hesaba mesaj gelir mi?

Evet, Instagram hesabınızı dondurmuş olsanız bile öteki kullanıcılardan mesaj almaya devam edebilirsiniz. Ancak bu mesajlara ulaşmak için hesabı tekrardan etken hale getirmeniz gerekmektedir.

Profilde niçin Instagram kullanıcısı yazıyor?

Bir profilde Instagram kullanıcısı yazmasının nedeni hesabın etken durumda olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu kişinin hesabı dondurulmuş ya da sizin ve öteki kullanıcılar için kısıtlanmış olabilir.

instagram-hesabi-dondurma-linki

Instagram Geçici Dondurma: Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde Instagram hesabı iyi mi dondurulur sorusunun yanıtını, hesap dondurma linki ve geçici olarak kapatma yöntemlerini sizler için detaylıca ele aldık. İçeriğimizi okumanızın sonra Instagram hesap dondurma hakkında kafanızda soru işareti kalmadığını umuyoruz.

Sosyal medya hesapları bazen umduğumuzdan çok daha çok zamanımızı alıyor. Böyle durumlarda küçük aralar vermenin zihinsel sağlığımız için müspet sonuçlar doğuracağına kuşku yok. Instagram da büyük oranda zamanımızı alan programlardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Bizim içerikte yer verdiğimiz yöntemlerin tamamı hesabı dondurmak yani geçici olarak kapatmaya yönelik. Ancak siz hesabınızı tamamiyle kapamak istiyorsanız değişik yöntemler kullanmanız gerekecektir. Yine de hatırlatmakta yarar var, tamamiyle silme işleminin sonra hesaba erişim olası olmayacaktır. Bu nedenle daha ilkin bahsetmiş olduğumuz veri yedeklemesi prosedürünü gerçekleştirmeniz çok daha büyük ehemmiyet taşımaktadır.

Hesabınızı geçici ya da kalıcı olarak kapattıktan sonra size öneri edeceğimiz bir öteki prosedür ise telefonunuzdan ya da tabletinizden uygulamayı silmektir. Böylece hesabınıza tekrardan giriş yapmamak konusu ile alakalı daha etkin olabileceğinizi düşünüyoruz.

Eğer Instagram geçici hesap dondurma işlemiyle alakalı aklınıza takılan bir problemin cevabı içeriğimizde yoksa bizimle yorumlar kısmından iletişime geçebilirsiniz. Buna ayrıca içerikle alakalı görüşlerinizi de aşağıda yer edinen yorumlar bölümünden bizlere ulaştırmayı unutmayın!