instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?

Sosyal medyadaki en son yenilik ya da çılgınlık hikayelerdir. Facebook ve Snapchat’tan WhatsApp’a ya da Instagram’a neredeyse hepsinin bu özelliği var. Bu hikayelerin keyifli kısmı, sadece 24 saatlik bir süreyle kaldıkları ve kısa süre sonrasında kaybolmalarıdır. Peki instagram hikayelerine müzik iyi mi eklenir?

Neler Okuyacaksınız? →

İnstagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?

Snapchat fotoğrafların ortadan kaybolmasının özgün öncüsü olmasına rağmen, instagram buna yetişti ve yakında olabildiğince etkin olan Instagram Öyküleri’ni başlattı. Hikayeler görünmüş olduğu kadar keyifli olduğu kadar, instagram hikayeleriniz için müzik de ek bir bonus olmaz mı?

Bu yazıda, instagram öykülerine müzik ekleyebilmemiz için iki yolu göstereceğiz. Birincisi instagram uygulaması içindir ve öteki bir üçüncü taraf uygulaması yoludur.

1. İnstagram aracılığıyla

Elbette, instagram hikayelerinin çevrenizdeki sesleri yakalayabileceğini bilmelisin. Örneğin, konuşan bir papağan videosunu çekiyorsanız, sesi çıkarmak istemezsiniz değil mi?

Fakat o zaman, her senaryo yukarıdaki kadar pembe değil. Çoğu zaman, ya bir ses kokusu ya da hiçbir şey yok. Her iki durumda da, instagram Hikayesi birazcık geçersiz hissediyor.

İnstagram uygulaması kendi başlangıcında akıllı telefonlardan ses çıkarma kabiliyetine sahiptir.Böylece, Spotify, Google müzik veya PowerAmp gibi rastgele bir müzik çalarda çalışan bir şarkınız varsa, uygulama şarkıyı hemen alabilir.

Bir daha ki sefere, İnstagram öykünüz için arkaplan müziği olarak bir şarkıya haiz olmak istiyorsanız, şarkıyı akıllı telefonunuzdan çalın, instagram’ı açın ve hikayeyi yakalamaya başlayın.

Telefonun mikrofonundan gelen sesleri yakalayacağından çevredeki ortam sesini de yakalar. O halde, olabildiğince azca ses çıkarmaya dikkat edin. 🙂

2. Üçüncü Taraf Uygulaması sayesinde

Yani, anlık hikayeler mevzubahis olduğunda yukarıdakiler geçerlidir. Ancak her öykü anında bir şey değildir. Çoğu vakit zaten fotoğraflarımız ve videolarımız var ve noksan olan tek şey müzikal bir arka plan.

Bizi bu durumdan kurtarma için gelen uygulama InShot Video Editor‘dur. Android için olduğu gibi iOS için de programını buradan indirebilirsiniz.

Videoyu bu tatbik ile açın ve gerektiğinde kırpın. Bir kez bittiğinde, vasıta çubuğundaki Müzik simgesine dokunun ve şarkılarınızı seçin.

Müzik seçildikten sonra, uygun ses düzeyini seçin ve özgün video ses seviyesini kapatın.İsterseniz müziği de değiş tokuş yapmayı seçebilirsiniz.

InShot uygulamasının videoyu daha ufak bir boyuta ölçeklediğini unutmayın; bu nedenden dolayı ekrana uyacak şekilde ayarlamayı unutmayın. Artı, ilaveten InShot uygulamasından çıkartmalar ve metin ekleyebilirsiniz.

Şimdi tek yapmanız gereken Kaydet‘i tıklayın ve kaydedilen videoyu Bir İnstagram’a Hikaye olarak yükleyin. Bakın, elde edebileceği kadar kısa ve basit.