Realme GT 2 Master Explorer Edition için Tarih Verildi

resim29358873
resim29358873

Varlığı geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Realme GT 2 Master Explorer Edition için resmi tarih verildi. Şirket, yeni telefonu 12 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştireceği bir aktivite ile tanıtacak. Weibo üstünden paylaşılan afişte etkinliğin bilgileri da yer alıyor.

Realme’nin uzun zamandır merakla beklenen telefonu sonunda açığa çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Realme, GT Master Edition’ın satış miktarlarını açıklamıştı. Şirket, yeni telefonun tanıtımı için de gecikmeden bir izahat yapma sonucu almış gibi gözüküyor.

Telefonun resmi özellikleri ile ilgili hemen hemen Realme tarafınca yapılma bir izahat mevcut değil. Ancak birkaç değişik sertifikasyon aşamasında Realme GT 2 Master Explorer Edition olduğu kabul edilen telefonlar ortaya çıktı. Haziran ayında TENAA ve 3C sitelerinin veritabanlarında yeni bir Realme telefonuna dair birtakım özellikler kendini gösterdi.

Realme GT 2 Master Explorer Edition Özellikleri

3C belgesinde cihazın yeni kaydedilmiş bir şarj cihazı ile ahenkli olacağı anlatım ediliyordu. 100 W şarj destekleyen bu şarj cihazının telefon ile ilgili malumat verdiğini söylemek mümkün. TENAA sertifikasında ise ürünün görselleri dair birçok malumat açığa çıkmıştı.

Telefonun monitör özelliklerine baktığımızda 6.7 inç boyutunda bir açık oturum bizleri karşılıyor. AMOLED monitör teknolojisine haiz bu panelin 1080 x 2400 pikse çözünürlük ile kullananların karşısına çıkacağı anlatım ediliyor. Ayrıca 120 Hz monitör yenileme hızı da telefonun monitör özellikleri içinde yer alıyor. Özelliklere baktığımızda bu telefonun bir amiral gemisi bulunduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Realme GT 2 Master Explorer’ın donanım özelliklerine baktığımızda ise Qualcomm desteğini görüyoruz. En yeni Snapdragon modeli olan Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcinin cihazda yer alacağı anlatım ediliyor. Buna ayrıca ürünün üç değişik RAM ve depolama seçeneğine haiz olacağı da laf konusu.

6 GB, 8 GB ve 12 GB RAM alternatifleri Realme GT 2 Master Explorer’a güç verecek gibi gözüküyor. Ayrıca 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama kapasitesi da cihazda yer alıyor. 5.000 mAh kapasiteli bir pil de üründe mevcut. Üstelik 100 W şarj destekli bir batarya da ürün beklenen özellikleri arasında.

Arka kamera kurulumuna baktığımızda üç değişik lens bizleri karşılıyor. 50 MP çözünürlüğe haiz ana kameraya ayrıca 50 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP bir diğer kamera cihazda bulunuyor. Ön tarafta ise 16 MP çözünürlüğe haiz bir kameraya ev sahipliği yapacağı tahmin ediliyor.

Bunun haricinde ürünün Android 12 işletim sistemine haiz olacağını söylemek mümkün. Ayrıca monitör içerisine gömülü bir parmak izi tarayıcısı cihazda yer alacak gibi gözüküyor. Fakat bütün bunların resmi olarak doğrulanması için 12 Temmuz tarihini beklememiz gerekiyor.