Samsung Galaxy S22 FE İptal Edilmiş Olabilir

resim56456194
resim56456194

Samsung’un gelecek haftalarda gerçekleştireceği bir aktivite ile yeni çıkan ürünlerini tanıtacağı tahmin ediliyor. Ayrıca firmanın her senenin ilk aylarında yeni Galaxy S serisi ürünlerini de tanıtıyor. Fakat bir iddiaya göre Samsung Galaxy S22 FE bu yıl tanıtılacak cihazlar içinde yer almayabilir.

Geçtiğimiz dönemde değişik kaynaklar bu iddiayı ortaya atmıştı. Ancak yeni bir habere göre Samsung Galaxy S22 FE yerine Galaxy S22 Ultra modeline ağırlık verecek. Koreli bir medya deposu olan The Elec tarafınca meydana getirilen haber iptalin nedenini de detaylandırıyor.

The Elec’in belirttiğine göre Samsung, Galaxy S22 Ultra modelinin üretimini çoğaltmak için Galaxy S22 FE modelinden vazgeçiyor. Buna ayrıca Samsung Galaxy S22 FE’nin üretim bileşenleri de Galaxy S22 Ultra bandına kayacak gibi gözüküyor.

Paylaşılan haberde bulunan bilgiler Galaxy S22 FE çiplerinin Galaxy S22 Ultra modelinde kullanılacağını belirtiyor. Yaklaşık 3 milyon ünite Galaxy S22 FE üretiminin planlar içinde olduğu da anlatım ediliyor. İddialar ise bu miktarın bütününün Galaxy S22 Ultra için kullanılacağını gösteriyor.

Galaxy S23 ile FE Serisi Geri Dönecek

The Elec, çip kıtlığı sebebiyle Samsung’un bir plan değişikliğine gittiğini vurguluyor. Halihazırda etkin bir satış miktarına ulaşan Galaxy S22 Ultra modelini daha da güçlendirmek için Galaxy S22 FE’den vazgeçtiğini anlatım ediyor. Samsung’un senenin ikinci çeyreğinde de liderliği elinde tuttuğunu söylemek mümkün.

Şirketin bu atılım kararında Galaxy S22 Ultra ile oldukça daha oldukça para kazanacağı tahmin ediliyor. Yine de geçtiğimiz dönemde Galaxy S FE modellerinin etkin sayılara ulaştığını söylemek mümkün. Özellikle Galaxy S20 FE modelinin 10 milyonun üzerinde satış yaptığını hatırlatmak gerek.

The Elec tarafınca paylaşılan bilgiler içinde Galaxy S23 serisine ait üretim planları da mevcut. İddialara göre Galaxy S23 için 8.5 milyon ünite üretim hedefi bulunuyor. Galaxy S23 Plus için bu miktar 6.5 milyon ünite olarak anlatım ediliyor. Öte taraftan Galaxy S23 Ultra için ise 13 milyon ünite hedefi belirtiliyor.

Ayrıca Galaxy S23 FE üretimi de 3 milyon ünite olarak belirtiliyor. Bu da serinin bir sonraki yıl devam edeceğini gösteriyor. Ancak şimdilik paylaşılan bilgiler Samsung Galaxy S22 FE’nin üretimi için pek müspet bir sinyal vermiyor. Siz Samsung’un bu hamlesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!