TikTok Yeni Alt Yazı ve Çeviri Araçları Geliştiriyor

resim30263274
resim30263274

Günümüzün en tanınmış toplumsal medya ağlarından biri olan TikTok, yeni güncellemeleriyle araçlar eklemeye devam ediyor. Bir video platformu olarak en mühim toplumsal ağ, içerikleri için yeni özellikler ekledi. Bu bağlamda TikTok yeni alt makale ve tercüme araçları güncellemesini duyurdu. Ancak şimdilik yeni güncelleme ve eklentilerin muayyen videolarda kullanması gerçekleşiyor.

TikTok tarafınca tasarlanan yeni hususiyet daha çok kullanıcının uygulamadaki son olarak trend klipler ile etkileşime girmesini amaçlıyor. Bu kapsamda güncellemenin bir parçası olarak rastgele bir video için açılabilen otomatik alt makale seçenekleri ekliyor. Ayrıca platform alt yazılar ve metin etiketleri için de tercüme seçenekleri ekliyor.

TikTok’un yeni araçları ile erişim daha geniş alana yayılacak. Aynı zamanda küresel trendlere ivme yaratacak yeni bir takım tercüme opsiyonu yer alacak. TikTok yeni alt makale ve tercüme araçları şimdilik birtakım dilleri destekleyecek. Bunlar; İngilizce, Portekizce, Almanca, Endonezyaca, İtalyanca, Korece, Mandarin Çincesi, İspanyolca ve Türkçe olarak öne çıkıyor.

Yeni Özellik Ana Dili İngilizce Olmayanlara Avantaj Sağlayacak

Geçen sene TikTok otomatik alt makalelerin bir varyasyonunu eklemişti. Geçen günlerde ise yaş sınırlaması hususi durumunu duyurmuştu. Bu yeni güncelleme ise içerik oluşturucuların kliplerinin üstüne yerleştirilmiş alt yazılar sağlamasını basit hale getirdi. TikTok yeni alt makale ve tercüme araçları, sesin kapalı olduğu alanlarda görüntüleme tecrübesi için üstünlük sağlayacak.

Paylaşılan ilan görsellerinde de görüldüğü gibi TikTok’un otomatik alt makaleleri ekranın sol alt tarafında yer alıyor. Ayrıca TikTok yeni tercüme araçları özelliğiyle klip içerisinde çevirisi gerçekleşen alt makale metni görüntülenecek.

Aynı zamanda TikTok, ana dili İngilizce olmayanlar içerisinde yeni bir seçenek ekliyor. Metin tabanlı çıkartmalar için de tercüme araçları yer alacak. Dolayısıyla yeni pazarlar ile beraber değişik kitlelerle irtibat oluşturmak olası hale gelecek.

Öte taraftan TikTok’un yeni araçları, platformun videoya verdiği öneme de dikkat çekiyor. Bu bağlamda resim ya da işitsel problemleri olan kullanıcılar için sınırlayıcı seçenekleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Dolayısıyla içerik oluşturucular daha çok insanoğlunun anlayabileceği ve ulaşabileceği klipler yaratıyor.

Dünya genelinde hedef kitlesini genişletmeye süren tatbik için mühim güncellemeler gerçekleşiyor. Bu yeni eklemeler ile TikTok içerik oluşturucuların performansları müspet etkileniyor. Peki ya siz TikTok’un yeni alt makale araçları güncellemesini iyi mi buldunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.