TikTok, Mini Oyun için Test Çalışmalarına Başladı

resim69534619
resim69534619

Popüler toplumsal medya platformlarından biri olan TikTok, son zaman yeni özellikleri vasıtası ile sık bir halde gündeme geliyor. Şirket yakın zamanda, alt makale ve tercüme araçlarını geliştirdiğini duyurmuştu. Şimdi ise TikTok sözcüsü, platformun bir mini oyun için kontrol çalışmalarına başladığını onayladı.

TikTok sözcüsü, TechCrunch’a verdiği röportajda platformu zenginleştirmenin ve yeni özellikleri kontrol etmenin yollarını aradıklarını söyledi. Bunun kararında da TikTok, video platformunda oynanabilen ve içerik oluşturucuların videoları vasıtasıyla keşfedilebilen ‘Mini Oyunlar’ hususi durumunu duyurdu. Şirket; Vodoo, Nitro Games, FRVR, Aim Lab ve Lotem gibi oyun geliştiricileriyle bu hususiyet üstünde çalışmaya başladığını söyledi.

TikTok Mini Oyun Özelliği Hakkında Detaylar Ortaya Çıkıyor!

Sosyal medya platformu olan TikTok, geçtiğimiz Kasım ayında oyun devi Zynga ile kontrol çalışmalarına başlamıştı. Daha sonrasında ise şirket, HTML5 tabanlı oyunları TikTok’a getirmeyi planladığını söyledi. İki firma daha sonrasında Zynga’nın başarı yakalayan oyunu High Heels’e benzeyen ve TikTok’a hususi olan Disco Loco 3D’yi başlatmak için bir araya geldi. Bu sırada TikTok, benzer anlaşmalar için öteki oyun yapımcılarıyla da görüşmeler gerçekleştirdiğini duyurdu.

Raporlara göre kullananların platformda bir video paylaşırken yeni mini oyunların listesini görme imkânına haiz olacakları belirtiliyor. Kullanıcıların video yayınlama öncesindeki ekranda hashtag’ler, açıklama, konum ve daha fazlasını ekleme seçeneğine de haiz olacağı söyleniyor. Ayrıca isteğe bağlı olarak öteki içeriğe bir irtibat ekleme hususi durumunun olacağıyla alakalı de malumat yer alıyor.

Önceden ‘Bağlantı ekle’ bölümünde TikTok Jump vasıtasıyla öteki deneyimlere irtibat ekleme imkanı yer alıyordu. Ancak şimdi irtibat ekleme özelliği ile kullanıcılar, muhtelif uygulamalardaki içeriğe irtibat verme imkânına sahip. Ayrıca ‘MiniGames’ hususi durumunun de bu kısımda yer alacağı söylendi.

Kullanıcılar, bu kısımda bulunan yeni oyunlardan birinin bağlantısını paylaştıklarında ortaya çıkan videoda kullanıcı adının üstünde bir irtibat görecekler. Bu bölümdeki videolarla karşılaştıklarında ise oyuna tıklama imkânına haiz olacaklar. Raporlara göre platforma eklenecek HTML5 tabanlı oyun sıralaması de belli oldu. Bu oyunlar aşağıdaki gibidir.

  • Basketball FRVR
  • Tap the Difference
  • Peek a Who
  • Pride Run
  • Influencer Run
  • Space Destroyer
  • Mr. Aim Lab’s Nightmare

TikTok, mini oyun testlerinin daha fazla başlangıcında olduklarını söyledi. Bu nedenle bireysel oyun yapımcılarıyla antak kalma koşulları ile alakalı yorum yapmayacaklarını bildirdi. Ancak şu anda hiç bir oyundan reklam ya da tatbik içi satın alma yoluyla para kazanmadıklarını ekledi. Ayrıca TikTok, bu mini oyunların içerik oluşturucularının TikTok Live’deki oyunlardan daha değişik bulunduğunu belirtti.