Apple Watch Series 8 Ekranıyla Kullanıcıları Etkileyecek!

resim26327442
resim26327442

Apple Watch Series 8 ile alakalı yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Henüz ilkin ortaya çıkan bilgiler, Apple Watch Series 8’in vücut sıcaklığını belirleme edeceğiyle ilgiliydi. Şimdi ise iddialara göre Apple Watch Series 8’in monitör büyüklüğü değişiyor. Söylentilere göre Apple Watch Series 8 modelinin monitörü %5 daha büyük olacak. Bir diğer deyişle Apple Watch Series 8 ekranıyla kullanıcıları etkileyecek!

Geçtiğimiz sene ekim ayında sektör uzmanı Ross Young mevzuyla alakalı bir açıklamada bulunmuştu. Açıklamasında, Apple Watch Series 8’in üç değişik monitör boyutuna haiz olacağını öne sürmüştü. Young’ın bu açıklamasından sonrasında Twitter’da birtakım söylentiler gündeme gelmişti. Young Twitter’daki bu söylentilere nihayet cevap verdi.

Apple Watch Series 8’in Ekran Büyüklüğüyle İlgili Yeni İddialar

Ekran büyüklüğüyle alakalı açıklamasında Young, Apple Watch serisine gelen ek monitör boyutunun çapraz şekilde 1.99 inç olacağını iddia etti. Aynı şekilde Haitong International Securities’ten Jeff Pu da yeni çıkacak Apple Watch Series 8 ile alakalı birtakım bilgiler paylaştı.

Young’ın belirtmiş olduğu 1.99 inçlik monitör boyutu, Jeff Pu tarafınca 2 inç olarak aktarıldı. Pu, Apple tedarikçisi Luxshare’in 2022 senesinde üst seviye 2 inçlik bir Apple Watch modelinin tek tedarikçisi olacağını bildirdi. Bu da iddiaları destek sunar özellikte gözüküyor.

Apple Watch monitör boyutu, 41 mm Apple Watch Series 7’de 1.691 inç olarak sunulmuştu. 45 mm Apple Watch Series 7’de ise monitör boyutu 1.901 inç olarak anlatım edilmişti. Yeni çıkacak olan Apple Watch Series 8’in monitör boyutu ise, Watch Series 7’den 0.089 inç daha büyük olacak. Dolayısıyla bu da ekranın neredeyse yüzde 5 artış göstereceği anlamına geliyor.

Bunun yanısıra Apple Watch Series 8 düz kenarlı olacak. Ancak Apple Watch Series 6 ve Series 7, Series 8’in aksine yuvarlak bir tasarıma sahip. Ekran kenarı tasarımıyla alakalı bu bilgiyi öncelikle 2021 senesinde Jon Prosser ortaya çıkarmıştı.

Apple Watch modelleri şimdiye kadar yalnızca iki ebat seçeneğine sahipti. Dolayısıyla üçüncü ve daha büyük bir monitör boyutu, Apple’ın saatleri için üstünlük sağlayacak gibi duruyor. Yine de hemen hemen resmi bir bilginin Apple tarafınca açıklanmadığını belirtelim.

Apple Watch Series 8 ekranıyla ön plana çıkacak gibi gözüküyor. Peki siz monitör büyüklüğü hakkındaki söylentilerle alakalı neler düşünüyorsunuz? Apple Watch Series 8’in monitör büyüklüğüyle alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.