En İyi Apple Aksesuarları ve Ürünleri – 2022

resim41271608
resim41271608

Apple’ın telefon, tablet ve bilgisayar üretme konusu ile ilgili dünya liderlerinden biri bulunduğunu biliyoruz. Fakat Apple’dan alabilecekleriniz ancak bunlar ile sınırı olan değil. Biz de bu nedenden dolayı sizler için bu cihazlarla gidebilecek en iyi takıları listeledik. Böylece en iyi Apple takıları ve ürünleri listemizi oluşturmuş olduk.

Apple tarafınca üretilen cihazlar dünyanın maksimum satan teknolojik ürünleri içinde yer alıyor. iPhone, Mac, iPad gibi cihazlar başta olmak suretiyle çoğu ürünü kullanıcılara sunuyorlar. Buna bu arada firmanın resmi aksesuar desteği konusu ile ilgili da son aşama lider bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Apple bu aksesuarlardan kimilerini direkt olarak Apple mağazalarında ya da web sitesinde bile satıyor. Buna bu arada ürünleriyle ahenkli olması için lisansladığı aksesuarlardan da anlatmak mümkün. Biz de en iyi Apple takıları listemizde bu iki kategoriden ürünlere yer vermeye çalıştık. Şimdi sözü uzatmadan en iyi Apple takıları neymiş bakalım.

İçindekiler

JOBY HandyPod

JOBY HandyPod
JOBY HandyPod

GoPro montaj adaptörlü JOBY HandyPod kiti, dışarıda maceralar yaşarken ya da evinizde çekim yaparken inanılmaz resim içerikler üretmenize yardımcı olur. GoPro gibi aksiyon kameralarıyla beraber çalışabilmesi vasıtası ile çok daha yaratıcı sonuçlar elde etmenizi elde eden HandyPod, çekim yapmanın kolay ve akıllı yolunu kullanıcılara sunuyor.

Ürün bunun yanı sıra hafifliği ile de öne çıkıyor. Tanıtımında mini tripod şeklinde de belirtilen JBY HandyPod, kullanımı kolay tasarımı ile çoğu kullanıcının dikkatini çekmeyi başarıyor. Buna bu arada 1 kilograma kadar ağırlık taşıyabildiği belirtiliyor. Kaldı ki bu kıymet iPhone’unuzun çok üstünde.

Bunlara bu arada 360 aşama dönebildiği belirtiliyor. Malzeme olarak ise alüminyum, plastik ve polimer karışımını görmek mümkün. Üzerindeki düğmesiyle mekanizmayı kilitlemenin de olası olduğu anlatım ediliyor. Tüm bu özellikleriyle en iyi iPhone aksesuarlarından biri olarak bizi karşılıyor.

MagSafe Şarj Aleti

MagSafe
MagSafe

MagSafe’i, süratli ve kablosuz şarj imkanı sunan aksesuarlardan oluşan bir sistem olarak tanımlayabiliriz. Mıknatısları vasıtası ile iPhone 12 ya da iPhone 12 Pro’dan itibaren akıllı telefonlarınıza yapışabilen aygıt 15 W’a kadar kablosuz bir halde şarj edebiliyor.

Aslında MagSafe teknolojisi uzun süredir Apple tarafınca kullanılmayan bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyordu. Eski dönemlerde MacBook modellerinde bu teknolojiyi görmek mümkündü. Günümüzde ise Apple hem MacBook hem de iPhone modelleri için bu teknolojiyi tekrar kullanıma sundu.

Ürün, özelleştirilmiş telefon kaplarıyla beraber de kullanılabiliyor. Ayrıca iPhone 13 ve iPhone 14 serisindeki bütün cihazlar da MagSafe aksesuarlarından yaralanma şansına sahip. Apple’ın bu kapsamda sunmuş olduğu etkin ürünlerden birisi ise cüzdan-kılıf oluyor. Ama Apple tarafınca sunulan bu şarj cihazı en iyi iPhone aksesuarlarından birisi.

Apple Pencil

apple-pencil en iyi Apple takıları ve ürünleri
Apple Pencil

En iyi Apple takıları içinde yer edinen bir diğer ürün ise kuşkusuz Apple Pencil. iPad Pro, iPad Air ve iPad mini modelleri için geliştirilen bu ürün ile not almak ya da çizim yapmak diğer bir seviyeye ulaşıyor. Tabletinizi bir kağıt gibi kullanmanızı elde eden Apple Pencil sizi çoğu zahmetten kurtaracak özelliklere sahip.

Apple’ın her ürününde olduğu gibi cihazınızla harika bir ahenk yakalayan bu aksesuar hem çizim yapan profesyonellerin hem de not tutan öğrencilerin vazgeçilmezi haline gelecek. Dilerseniz dijital çizimlerinizde duyarlılık ve tazyik algılayan bu kalemi kullanabilirsiniz.

Buna bu arada çabucak not almak ya da PDF’lerinizin üstünde düzenlemeler gerçekleştirmek için de Apple Pencil kullanmak mümkün. Ancak ürünün standart iPad modellerinde desteklenmediğini belirtelim. Bunun için değişik markaların çıkardığı kalemlere göz atmanızı öneri ediyoruz.

Magic Trackpad

Magic Trackpad 2
Magic Trackpad 2

En iyi Apple takıları ve ürünleri içinde yer edinen Magic Trackpad, masaüstünüzü Force Touch teknolojisi ile tanıştırıyor. Parmaklarınızı her zamankinden daha fonksiyonel kullanmanızı elde eden cihaz, uyguladığınız baskı miktarındaki en küçük değişiklikleri bile algılayabiliyor. Cihaz ilaveten Mac ile otomatik eşlenme özelliğine sahip.

Günümüzde kablosuz irtibat teknolojileri gittikçe daha tanınmış hale geliyor. Magic Trackpad de bu teknolojiden faydalanan mamüller arasında. Hem beyaz hem de siyah olmak suretiyle iki renk seçeneğiyle satışta bulunduğunu belirtelim. Ayrıca ancak Mac değil iPad için de bu ürünü temin etmek mümkün.

Ürünün pil ömrü de olabildiğince etkin gözüküyor. Bir ay ya da daha uzun bir müddet süresince şarj etmenize gerek olmadığı anlatım ediliyor. Üstelik cihazla beraber gönderilen USB-C kablosunun örgü olduğu belirtiliyor. Oldukça kullanımı kolay olan Magic Trackpad 2, birazcık yüksek bir fiyata sahip. Ancak, kullanışlılığı göz önüne alınınca en iyi Mac takıları içinde olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Tangram Factory ROOKIE Akıllı Atlama İpi

Smart Rope
Smart Rope

Eskiden Apple sitesinden edinebildiğiniz ROOKIE akıllı atlama ipi maalesef artık üçüncü parti sitelerde satılıyor. Bu ipi kullanarak SmartRope uygulaması vasıtasıyla iPhone, Apple Watch ya da iPad’inizde atlama sayınız gibi sonuçlarınızı görmeniz mümkün.

Bunun yanı sıra SmartRope programını Apple Health ile de kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Apple Watch konusu ile ilgili da yardımcı sağladığını belirtmekte yarar var. 3 metre boyunda olan bu ipin boyunu manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Tek pil ile 9 aya kadar çalıştığını da belirtelim. Ayrıca SmartRope uygulamasında antrenman yaparak ödüller kazanabilir ve spor konusu ile ilgili daha da motive olabilirsiniz.

Uygulama, ipin her bir tam dönüşünü bir atlama olarak kabul ederek işliyor. Akıllı ip ilaveten manyetik sensörleri vasıtası ile antrenmanlarınızı daha etkili hale getirmekte. Rulmanlar ve manyetik sensörler ile çalışan bu cihazın saniyede 5 tam dönüş algıladığını belirtelim.

JOBY Beamo LED Işık

En İyi Apple Aksesuarları ve Ürünleri
JOBY Beamo LED Işık

En iyi Apple takıları ve ürünleri listemizde yer edinen JOBY Beamo LED ışık, iPhone ile nerede olursanız olun daha çarpıcı fotoğraflar ve videolar çekmenizi sağlar. Suyun 30 metre dibine kadar indirilebilen cihaz, sağlam yapısı ile her yere taşınabilir. Cihaz ilaveten kusursuz tonlar için ayarlanabilen fer sıcaklığı sistemine de sahip.

Üründe 1500 Lümen parlaklık desteği bulunmuş olduğu belirtiliyor. Üstelik beş aşamalı bir geçiş sağlamak ve parlaklık ayarını da elle ayarlamak mümkün. Ayrıca değişik ekipmanları bir arada kullanmak için de ek bir yardımcı sağladığını belirtelim. Çünkü ürünün üstünde yer edinen yuvalara mikrofon gibi bir aksesuar ya da ek bir fer yerleştirmek de mümkün.

Daha üst seviye projeler için Beomo’yu iPhone’unuza indireceğiniz myJOBY uygulaması ile eşleştirebilirsiniz. Böylece daha çok özelleştirme ve ayarlama yapma şansına erişebilirsiniz. Tüm bu öğeleri ile en iyi iPhone takıları içinde yer aldığını belirtelim.

Magic Keyboard

Magic Keyboard
Magic Keyboard

iPad Pro ve iPad Air için üretilmiş Magic Keyboard, yazma tecrübesini üst seviyelere taşıyor. Tablet cihazınıza manyetik olarak yapışan bu klavye, onu havada tutarak ekranın görüntülenme açısını en en makul hale getirmenizi sağlıyor. Katlanınca kılıf haline gelen Magic Keyboard, seyahat esnasında tablet cihazınızı korumanızı da sağlıyor.

Bunun yanı sıra Mac cihazları için de üretilmiş bir Magic Keyboard modeli mevcut. Üstelik bu klavyenin sayısal tuş takımlı sürümü da bulunuyor. Böylece sayısal tuş takımını da çoğunlukla kullanan kişilerin işine kolaylaştıracak bir aksesuar bulunduğunu belirtelim.

Son olarak birebir aynı olmasa da iPad 10. nesil için de bir Magic Keyboard modeli piyasada mevcut. Magic Keyboard Folio modelinde bir trackpad, 14 fonksiyonel tuş ve ayarlanabilir stant gibi özellikler bulunuyor. Bu modelin ancak iPad 10. nesil ile ahenkli bulunduğunu belirtelim.

Apple Dünya Seyahati Adaptör Kiti

Apple Adaptör Kiti
Apple Adaptör Kiti

Yurtdışına çıktıysanız prizler konusu ile ilgili problem yaşamış olabilirsiniz. Apple Dünya Seyahati Adaptör Kiti, dünyayı gezerken prizleri cihazınızla ahenkli kullanmanızı sağlayacak fiş setinden oluşmakta. iPhone, iPad ve Mac dizüstü bilgisayarlar ile çalışacak şekilde geliştirilmiş kit; Amerika, Çin, Brezilya ve daha çoğu yerdeki elektrik prizlerini yardımcı sunar özellikte çalışıyor.

Ürünün içinde yer edinen adaptörler MagSafe ve MagSafe 2 güç adaptörleri ile tam ahenkli çalışmakta. Bunun yanı sıra 10 W ve 12 W güç adaptörleri ile de ahenkli bulunduğunu belirtelim. Toplamda yedi tane AC fiş bulunduran bu kit çoğu kişinin yaşamını kurtaracak nitelikte.

AirTag

Apple AirTag Nedir
AirTag

Her ne kadar kendi başına bir ürün gibi gözükse de temel olarak bir aksesuar olan AirTag’e de en iyi Apple takıları ve ürünleri içinde yer vermek gerek. Kaybolan eşyalarınızı basitçe bulmak için geliştirilen AirTag, telefonunuzla rastgele bir eşyanız içinde irtibat kurmanızı sağlıyor.

Örneğin bu eşya bir cüzdan, çanta ya da bisiklet olabilir. Telefonunuz ile eşleşmiş olan AirTag, bu eşyanın tam anlamıyla hangi konumda bulunduğunu size rahatlıkla gösteriyor. iPhone ya da rastgele bir Apple cihazınızda yer edinen Bul uygulaması ile de ürünün nerede bulunduğunu görebilirsiniz.

AirTag için hem tekli hem de dörtlü paket durumunda satın alım seçenekleri mevcut. Buna bu arada AirTag’iniz için bir deri anahtarlık da alabilirsiniz. Böylece dilediğiniz ürüne rahatlıkla AirTag cihazını yerleştirebilirsiniz. Eğer çoğunlukla eşyalarınızı kaybediyorsanız bu ürüne kesinlikle göz atın!

JOBY GorillaPod Mobil Vlog Çekim Kiti

JOBY Vlog Çekim Kiti
JOBY Vlog Çekim Kiti

Telefonunuzla en iyi içerikleri yaratmak istiyorsanız GorillaPod Mobil Vlog Çekim Kiti sizlik olabilir! Çekim yapmak isteyen bir iPhone kullanıcısının gereksinim duyan her şeyi bir kutuda toplayan ürün; mobil düzenek, LED fer ve mikrofona sahip.

İçerisinde GorillaPod Mobil Düzenek’e bu arada Beamo Mini LED fer da yer alıyor. Ayrıca Wavo tarafınca üretilen mobil mikrofon da bu çekim kitinde mevcut. Tüm bu araçlar vasıtası ile iPhone ile vlog konusu ile ilgili bir sorununuzun kalmayacağı kuşkusuz bir gerçek.

Ürünün tripod rolü tabanı bir stant rolü görebiliyor. Ayrıca elle kullanım için de olabildiğince uygun. Tüm bunlara bu arada diğer nesnelere sarmak için de kullanmak mümkün. Bu yönüyle değişik açılar kurmak için son aşama yararlı bir aparat bulunduğunu belirtelim.

Üstelik, cihazda bulunan ve kusursuz renkler elde etmenizi elde eden teknolojiler ile içerikleriniz çok daha ustalaşmış olabilir. Tüm iPhone modelleriyle ahenkli olan bu cihazı myJOBY uygulaması ile destekleyebilirsiniz. Ancak uygulamanın iOS 10.3 altındaki işletim sistemlerinde çalışmadığını belirtelim. Yine de en iyi iPhone takıları içinde yer almasına şaşırmamak gerek.

Smart Keyboard Folio

Smart Keyboard Folio en iyi Apple takıları ve ürünleri
Smart Keyboard Folio

iPad için Magic Keyboard modelinden daha makul fiyatlı bir klavye arıyorsanız Smart Keyboard Folio’yu tercih edebilirsiniz. Yeni tanıtılan iPad Pro dahil bütün iPad Pro modelleri ve iPad Air 5. nesil ile uyumluluk yayınlayan Smart Keyboard Folio, hem kılıf hem de klavye olarak kullanılabiliyor.

Ürün temel olarak bir klavye görevine sahip. Ancak bu klavyede Magic Keyboard’dan değişik olarak bir trackpad yer almıyor. Ayrıca, şarj etme gibi bir problemi olmayan klavye her an kullanıma hazır. Bu nedenle, en iyi iPad aksesuarlarından birisi olarak tercih ediliyor.