Google Anahtar Kelime Sıralamasını Kontrol Etmek için 5 Mükemmel Web Sitesi

SEO’nun temel öğelerinden biri, anahtar kelimenin konumunu, sıra ve konum aramasında izleyen doğru anahtar kelimeyi seçmektir.

Neler Okuyacaksınız? →

Google Anahtar Kelime Sıralamasını Kontrol Etmek için 5 Mükemmel Web Sitesi

Bir blogcu veya SEO uzmanı için, hedef anahtar kelimeler için Google anahtar kelime sıralamasını denetlemek mutlaka gereklidir. Blogcuların ve site yöneticilerinin yapmış olduğu yaygın hatalardan biri, anahtar kelimeleri hedeflemeden makaleler yazmak ve yayınlamaktır.

Kullanmak istediğiniz anahtar kelimeleri bulmak için SEMRUSH ya da Google Anahtar Kelime Arama Aracı gibi bir anahtar kelime inceleme aracı kullanmak sadece 10-15 dakika sürer. Bu olabildiğince mühim adımı gerçekleştirmek için bu araçları kullandığınızdan emin olun!

SEO ile optimize edilmiş bir yazıyı hedef anahtar kelimelerinizle yazdıktan sonra, sıradaki vazife arama motoru sıralamalarını takip edebilmek ve doğru irtibat metni ile geri linkler oluşturmaktır.

** Yine, doğru anahtar kelimeleri seçmek, Google arama motorunda daha iyi bir liste elde etmenin en mühim faktörlerinden biridir. **

Her blog kullanıcısı, bilhassa arama sonuçlarının ilk sayfalarından birinde sitenizi yayınlayan anahtar kelimelerin, kullananların arama olasılığının yüksek olduğu anahtar kelimeleri kullanmayı amaçlamalıdır.

Sayfa içi SEO’da doğru bir performans gösteriyorsanız, ilk 50 arama kararında gösterilmeniz olası olacaktır.

SEO’nuzu geliştirmek için, anahtar kelimelerinizin alan adınız için kuvvetli olan ve olmayan anahtar kelimeleri bulması için anahtar kelimeleri doğru bir halde yönetmeniz gerekir. Bu bilgilerle, en kuvvetli anahtar kelimelerle çalışarak, Google’da ve öteki arama motorlarında daha iyi sıralamanız ihtimalini artırabilirsiniz.

Bu amaca ulaşmak için, Google’ın arama sonuçlarında muayyen bir anahtar kelime elle 100 arama neticeleri ve sayfalar içinde gitmek zorunda kalmadan, nerede bulunduğunu belirleyebilir hangi bir araca ihtiyaç vardır.

Bu hususta size destek olmak için, Google’da hedef anahtar kelimelerinizin yerini denetim etmenize destek olacak mükemmel bedava online araçların bir listesini hazırladık.

5 Faydalı Google Sıralama Denetleyicisi Araçları:

  1. SEMrush
  2. Ahrefs
  3. SERPWatcher
  4. Google Rank Checker
  5. SERP’s Keyword Rank checker
  6. SEOCentro Rank Checker

1. SEMrush

SEMrush, bu listede yer edinen en sevilen vasıta olabilir, zira kapsamlı bir anahtar kelime denetim çözümüdür.

Web sitenizin URL’sini ya da blog yayınının bağımsız URL’sini girebilirsiniz. Bu, şu anda hangi anahtar kelimeleri sıraladığınızı gösterir. Yarışma anahtar kelimesini ve öteki ayrıntıları görmek için her bir netice anahtar kelimesini tıklayabilirsiniz.

Google’ı (hedefinize göre Google Arama’yı seçebilir) ve Bing’i destekler.

SEMrush kullanması basit ustalaşmış bir yazılımdır ve abone olup olmayacağına karar vermeden ilkin birkaç hafta süresince bedava olarak test edebilirsiniz.

Genel olarak, SEMRUSH, arama motorlarındaki anahtar kelimelerin konumunu denetlemek için mükemmel bir araçtır.

2. Ahrefs

SEMrush’tan olabildiğince memnunum, fakat onu öteki bir şeyle değiştirmem gerekirse, bu Ahrefs olacak.

Bu bir sürü mükemmel özelliklerle dolu. Web sitenizin hangi anahtar kelimeyi sıraladığını kendiliğinden algılar ve ülkeye göre liste belirtebilirsiniz.

3. SERPWatcher

Mangools tarafınca sunulan SEO araçlarının büyük bir hayranıyım zira mükemmel çalışıyorlar ve mükemmel bir kullanıcı kullanıcı arayüzü sağlıyorlar. SERPWatcher, her alan için bir anahtar kelimenin konumunu izlemenizi elde eden en yeni uzantıdır. Coğrafi konum ve aygıt bazında anahtar kelime konumunu destekleyebilirsiniz.

Daha fazla anahtar kelime bulmak için ücretli bir plan alabilirsiniz. Fiyatlar, ödenen araçların en ucuz fiyatıdır ve tutarları cebinize fazla yüklenmez.

4. Google Rank Checker

Google Rank Checker, kullananların Google’ın arama sonuçlarındaki anahtar kelimelerin konumunu izlemesine yardım eden mükemmel bedava online bir destek programdır.

Bu servisi kullanmak için, alan ismi ile beraber arama anahtar kelimesini girin. Bu, mevzubahis muayyen anahtar kelimenin konumunu Google’da gösterecektir.

Bu kadar kolay.

Google Sıralama Denetleyicisi’ne göz atın

5. SERP’s Keyword Rank checker

SERP’s Keyword Rank checker, arama motorunun konumundan daha fazlasını yayınlayan bir öteki popüler, bedava anahtar kelime liste aracıdır. Arama motoru sıralamasına ek olarak, bütün anahtar kelimeler ya da ifadeler için TBM ve arama kütlesi verileri de görüntülenir.

Anahtar kelime sıralamasını incelediğinizde, arama motorunun ve masaüstü ya da mobil cihazın yerini seçebilirsiniz. Bu vasıta bir ya da daha çok anahtar kelime sıralamasını denetlemek için boşta.

SERP’in sıra kontrolörüne bir göz atın

Bonus: 6. SEOCentro Rank Checker

SEOCentro şu ana kadar bulunan en iyi araçlardan biridir.

Rank Checker ile Google, Yahoo, Bing vb. Gibi muhtelif arama motorlarında muayyen anahtar kelimelerin performansını denetim edebilirsiniz. Sonuç, muhtelif arama motorlarındaki listesi ve anahtar kelimenin geçmişi de dahil olmak suretiyle muayyen bir anahtar kelimeyle alakalı kusursuz teferruat sağlar.

SEOCentro Rank Checker’a bir göz atın

Anahtar kelime sıralamanızı denetim edin

SEMrush, Google ve Bing aramalarındaki anahtar kelime konumlarını denetlemek için ilk tercihim. Ayrıca, backlink denetleyicisi, tam site doğruluğunu sağlama ve öteki birtakım mükemmel şeyler gibi öteki özellikleri de sunduğundan eminim.

Sizin için iyi çalışan öteki bir anahtar kelime değerlendirme aracı kullanıyorsanız, lütfen yorum bölümünde bizlere bildirin.

Bu yayını paylaşmayı unutmayın.