Google Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED hatası

resim19911207
resim19911207

Google Chrome’u kullanıyorsanız ve Bu siteye ulaşılamazsa, ERR_CONNECTION_REFUSED hata mesajı alıyorsanız, bu gösterim problemi çözüme ulaştırmak için tavsiyeler sunar. Çoğu durumda, bu problem sitenin sunucu problemleri sebebiyle oluşur – fakat birtakım durumlarda bir kullanıcının kendi adımında da yürümesi gerekebilir.

Neler Okuyacaksınız? →

ERR_CONNECTION_REFUSED Hatası Çözümü

Sitenin barındırıldığı sunucu, sayfaya isteğinize göre hizmet vermezse, Google Chrome ERR_CONNECTION_REFUSED isimli hata mesajını gösterir. İşte size bu problemi gidermenize destek olabilecek birtakım öneriler.

1. Sitenin yukarıya ya da aşağı olup olmadığını denetim edin

Önce, web sitesinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin . Site çalışmazsa ne yapmış olursanız yapın, site yöneticisi düzeltene kadar aynı hata mesajını alırsınız.

2. IP adresinizi değiştirin

Bazen, bu problem ISP’nize ve IP adresine aittir. IP adresiniziücretsiz bir VPN yazılımı veya Proxy yazılımı kullanarak değiştirebilirsiniz. Site açılıyorsa, problemin IP adresinize ya da İSS’nize ait bulunduğunu bilmelisiniz.

3. DNS önbelleğini temizle

VPN ile site açabiliyorsanız, bilgisayarınızın DNS önbelleğini boşaltmayı denemelisiniz. Bunu yapmak için Komut İstemi’ni idare edici ayrıcalığıyla açın. Görev çubuğu arama kutusundaki “cmd” yi arayın ya da menü arama kutusunu başlatın, alakalı arama sonucunu sağ tıklatın, Yönetici olarak çalıştır’ı seçin. Bunu takiben, bu komutu girin –

  ipconfig / flushdns

Temizlendikten sonrasında bu şekilde bir başarı mesajı görmelisiniz: DNS Çözümleyici Önbellek başarıyla temizlendi .

4. DNS Sunucunuzu Değiştirin 

Doğrudan Ethernet bağlantısı ya da Wi-Fi kullansanız da, DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz . Bu çözüm, internet sitesini bir VPN kullanarak açabilen, fakat VPN olmadan aynı şeyi yapamayan kişiler içindir.

Win + R’ye basın, ncpa.cpl yazın ve Enter butonuna basın. Ethernet’i ya da bağlantınızı sağ tıklatın ve Özellikler’i seçin.Şimdi, Internet Protokol Sürüm 4’ü (TCP / IPv4) çift ​​tıklayın.

Bir sonraki ekranda, Aşağıdaki DNS sunucusu adreslerini kullan adlı bir seçenek bulacaksınız. Bu onay kutusunu işaretleyin ve Google Public DNS’yi kullanmak için aşağıdaki adresleri girin:

  • Tercih edilen DNS sunucusu: 8.8.8.8
  • Alternatif DNS sunucusu: 8.8.4.4

Tüm bu değişimleri kaydetmeyi unutma.

5. LAN için bir proxy sunucusu kullanmayın

Bir VPN uygulaması ya da tarayıcı uzantısı yüklendiğinde rastgele bir internet sitesini açamıyorsanız, bu ayarı denetim etmeniz gerekir. “İnternet Seçenekleri” ni açın ve Bağlantılar sekmesine geçin. Bu sekmede, LAN ayarları görmeniz gerekir. LAN’ınız için bir proxy sunucusu kullan seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun. İşaretlenirse, onay işaretini kaldırın ve değişikliklerinizi kaydedin.

6. Kötü amaçlı yazılımları tara

Bu yaygın bir sorundur ve belki bilgisayarınızı güvenilir bir antivirüs ile taramanız gerekir .

Bu kolay çözümlerin destek olmasını diliyorum.

Ayrıca Bknz:

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR Sorununu Düzelt makalemizi okuyabilirsiniz.

Bağlantınız kesildi – ERR_NETWORK_CHANGED yanlışı için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR Nasıl Düzeltilir? sorunuz için makalemize göz atabilirsiniz.

NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM çözüm arayışınız var ise bu yazımızı okumalısınız.

Google Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED yanlışı çözümü konusu ile alakalı burada ki teknik yararlı olmadı ise yorum bölümünde bizlere bildirebilirsiniz.