NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM Çözüm

resim12813194
resim12813194

Google Chrome‘u kullanıyorsanız ve bir hata mesajı alıyorsanız Bağlantınız gizli saklı değil, saldırganlar bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir, NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM başlarında denetlemek isteyebileceğiniz birtakım ihtimaller içinde çözümler aşağıda belirtilmiştir. Bu hususi sorun, esas olarak HTTPS siteleri ya da SSL sertifikaları kullanan sitelerle ortaya çıkar.

Neler Okuyacaksınız? →

NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM Çözüm Yolları

Bu sorun, kullanıcıların rastgele bir tarayıcıda HTTPS sitelerini açmalarını engelleyen aynı nedenden kaynaklı oluşabilir. Ve böylelikle çözümler de aynıdır.

Başlamadan önce, son zaman rastgele bir kötücül program ya da emniyet duvarı yazılımı yüklediyseniz ve bu problemi görmeye başladıysanız, geçici olarak dönem dışı bırakmayı denetim edin ve internet sitesini açıp açamayacağınızı denetim edin.

Şimdi, bu problemi sisteminizde alıyorsanız, aynı internet sitesini cep telefonunuzdan veya başka bir bilgisayarda açmayı deneyebilirsiniz. İkincil aleti aynı İnternet bağlantısına bağlayın ve aynı internet sitesini açmayı deneyin. Site tali aygıtta açılıyorsa, problem birincil sisteminizde bulunur. Site tali cihazda açılmazsa, siteyi farklı bir İnternet bağlantısına bağlayın ve aynı siteyi açmayı deneyin. Eğer şimdi açılıyorsa, bu problemin ağınızda bulunduğunu gösterir. Birinci problem için, 2

Sorun bilgisayarınız tarafınca bulunuyorsa, 1. ve 3. önerileri takip etmeniz gerekir, fakat problem ağ bağlantınızla olması durumunda, 4. öneriyi izleyin ve ağ yapılandırmanızı sıfırlayın.

1. SSL Durumunu Temizle

Temel çözüm SSL önbellek kaldırmaktır. Bunu yapmak için “İnternet Seçenekleri” ni açmanız gerekir. Bunu yapmak için Win + R tuşlarına basın, inetcpl.cpl yazın ve Enter düğmesini tıklayın. Bunu takiben, ” İçerik ” sekmesine geçin. Sertifikalar’ın altında, Temizle SSL durumu adı verilen bir buton bulacaksınız.

SSL ön belleğini bilgisayarınızdan kaldırmak için bu düğmeyi tıklayın.

2. Ağ yapılandırmasını sıfırla

Ağ Yapılandırması’nı sıfırlamak için, Komut İstemi’ni idare edici ayrıcalığıyla açmanız ve aşağıdaki komutları ard arda çalıştırmanız gerekir:

ipconfig /flushdns

ipconfig /renew

ipconfig /registerdns

netsh int ip set dns

netsh winsock reset

Burada Winsock’u sıfırlamak, TCP / IP’yi sıfırlamak , DNS önbelleğini temizlemek vb.

Şimdi, PC’nizi başlatmanız gerekiyor. Doğrudan bir Ethernet bağlantısı kullanıyorsanız, Ağ Bağlantıları penceresini (ncpa.cpl) açın ve bütün IP adreslerini girmeniz gerekebilir.

İPUCU : Windows 10’daki Ağ Sıfırlama özelliği, Ağ bağdaştırıcılarını tekrar yüklemenize ve Ağ Bileşenlerini orijinal ayarlara sıfırlamanıza destek olacaktır.

3.Tarayıcı önbelleğini temizle

Yukarıdaki çözümlerden rastgele biri çalışmıyorsa, tarayıcınızın önbelleğine haiz olabilirsiniz. Bunun için Google Chrome’u açın ve bunu URL çubuğuna girin: chrome://settings/clearBrowserData.

Şimdi, tarihi “zamanın başlangıcı” olarak ayarlayın, her öğeyi seçin ve TARAMA VERİLERİNİ TEMİZLE tuşuna tıklayın.

Bu internet sitelerini hâlâ açamıyorsanız, Chrome tarayıcıyı da sıfırlamanız ya da tekrar yüklemeniz gerekebilir.

Umarız bu kılavuzu izleyerek problemi çözebilirsiniz.

Ayrıca Bknz:

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR Sorununu Düzeltmek için bu bağlantıyı https://interbilgi.com/err-ssl-protocol-error-sorununu-duzelt/ adresini ziyaret edebilirisniz. Google Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED hatasının çözümü için https://interbilgi.com/google-chromeda-err-connection-refused-hatasi-cozum/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Bağlantınız kesildi – ERR_NETWORK_CHANGED çözümü için https://interbilgi.com/baglantiniz-kesildi-err-network-changed/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yukarı da belirtmiş olduğumuz çözümler haricinde öteki Google Chrome problemleri için Google Chrome Bağlantı Hataları Yardım Sayfası size destek olacaktır.