iPhone 6 Kırmızı Ekran Sorunu Ve Çözümü

Bazı Apple kullanıcılarından iPhone 6 kırmızı monitör problemi ile ilgili bilgiler geliyor. Sorunun kaynağını araştırıp bir kaç çözüm arayalım dedik ve bu yazımızda iPhone 6 kırmızı monitör problemi ve çözümü ile ilgili bir makale yazdık.

Neler Okuyacaksınız? →

iPhone 6 Kırmızı Ekran Sorunu Nasıl Görünüyor?

Apple ürünü olan iPhone modellerinin şuan için yalnızca iPhone 6 Plus‘ta da görülebilen kırmızı monitör problemi bu durumun şöyle kırmızı bir monitör karşımıza geliyor ve devamında Apple logosu görülüyor. Sorun bazı durumlarda kendiliğinden yok oluyor ve aygıt olağan durumuna dönüyor, bazı durumlarda kapanıyor. Bu problemle karşılaştığınızda uyku ve ana monitör butonlarına 10 saniye süresince matbu tutun, Apple logosunu görmeniz gerekiyor. Bazı durumlarda iPhone düzgüsel şekilde kendisini tekrar başlatıyor, fakat problem tekrar ortaya çıkıyor.

iPhone 6 Kırmızı Ekran Sorunu Ve Çözümü

Öncelikle iPhone 6 kırmızı monitör problemi ve çözümü için şunu belirtelim bu problemin program kaynaklı olma ihtimali var, bilhassa aygıt içersinde bozulmuş yedek dosyaları niçin olabilir. iPhone 6 kırmızı monitör problemi ve çözümü için geri yükleme işlemlerini izleyerek problemi çözebilirsiniz. İlk olarak iPhone 6 kırmızı monitör problemi ve çözümü için iPhone 6‘yı kapamak için güç düğmesine matbu tutun. iPhone 6 kırmızı monitör problemi ve çözümü için sonra sisteminizde iTunes‘un son sürümünün çalışır durumda bırakın ve akıllı telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayar ya da mac sistemine bağlayın. Güç ve ana monitör tuşlarına birkaç saniye süresince matbu tutun, aygıt açılırken güç butonunu özgür bırakın fakat ana monitör tuşuna matbu tutmaya devam edin. “Connect to iTunes” yazısını gördüğünüzde ana monitör tuşunu da özgür bırakın. iTunes yazılımında geri yükleme aşamalarını takip edin. Bu aşamaları uygulayarak iPhone 6 kırmızı monitör problemi ve çözümü tanımlanıp yapılma olacaktır.

Sorunun donanım kaynaklı olması da mümkün, bu durumda Apple ile iletişime geçebilir ya da Apple Store’lardan yardım isteyebilirsiniz. Kırmızı monitör sorununu değişik bir cihazla görüntülü kayda geçirmek işinizi kolaylaştırabilir.