Samsung Galaxy Buds 2 Pro’nun Fiyatı Ortaya Çıktı

resim93498959
resim93498959

Samsung’un 10 Ağustos’da gerçekleşecek olan Galaxy Unpacked 2022 etkinliği sırasındaki mamüller merak konusu. Etkinlik ile ilgili sızıntılar devam ederken Galaxy Buds 2 Pro fiyatı da ortaya çıktı. Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Watch 5 serilerinin yanı sıra Galaxy Buds 2 Pro’da tanıtılmaya hazır gibi gözüküyor.

Amiral gemisi kulaklık Galaxy Buds 2 Pro, özellikleri ve fiyatı mevzusuyla yeniden gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde meydana getirilen açıklamalarda kulaklığın fiyatının Avrupa’da 229 avro satış fiyatında olacağı bilgiler içinde yer almıştı. Şimdiki sızıntılara göre ise ABD’de kablosuz kulaklık fiyatının 230 dolar olacağı söylentisi gündemde.

Galaxy Buds 2 Pro Fiyatı ile Rekabet Edebilecek mi?

Yapılan açıklamalara göre Galaxy Buds Pro’nun fiyatı, AirPods Pro’dan 20 dolar daha ucuz olacak. Aynı zamanda Galaxy Buds Pro’ya göre Galaxy Buds 2 Pro fiyatı 30 dolarlık bir artış yaşayacak. Öte taraftan Samsung kulaklıkları ile ilgili ise oldukça fazla bir ayrıntı yer almıyor.

Ancak kaynaklara göre kulaklıklar 24 bit yüksek çözünürlüğünde olan sesi destekleyecek. Böylece daha iyi bir ses kalitesi sağlayacak. Ayrıca Galaxy Buds 2 Pro, üç değişik renkte piyasaya çıkacak. Bunlar; Mor, Granit (gri-siyah) ve Beyaz olarak anlatım ediliyor.

Galaxy Buds 2 Pro’nun beklenen özellikleri içinde daha iyi bir ANC performansı ve 360 ses iyileştirmeleri uygulaması da yer alıyor. Ek olarak çoklu aygıt bağlantısı ve şeffaflık modu da laf konusu. Böylece AAC ve SSC’den daha yüksek kaliteli bir ses, suya dayanıklılık ve kablosuz şarja haiz Bluetooth 5.2 özelliklerini taşıyacak.

Kısa bir müddet ilkin Samsung’un amiral gemisi kablosuz kulaklıkları bir sertifika veritabanı vasıtasıyla sızdı. Kablosuz kulaklık kılıflarının 500 mAh pil ile geldiği ortaya çıktı. Dolayısıyla sızdırılan bilgilere kıyasla Galaxy Buds 2 Pro birazcık daha uzun pil ömrüne haiz olacak.

Kablosuz kulaklıklar içinde oldukça fazla rekabet de laf konusu. Galaxy Buds 2 Pro ana rekabet kararı 200 dolara piyasaya sürülecek Pixel Buds Pro ile olabilir. Bunun yanı sıra rekabet karşılaşmaları için Galaxy Buds 2 Pro’nun da piyasaya sürülmesi gerekiyor.

Bu nedenle Galaxy Buds 2 Pro ile ilgili detaylar için Unpacked etkinliğini beklememiz daha doğru olacak. Peki ya sizler Galaxy Buds 2 Pro ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.